Ambulans çağırırken 0 242 228 84 84 nolu telefonu aradığınızda telefon bir kez çalar, numaranız Medicaport Alarm Merkezi'nde görünür ve karşınıza bir hekim çıkar. 

 

 

Sorununuzu panik yapmadan karşınızdaki hekime anlatın. Soracağı sorulara eksiksiz cevap verin ve hekimin sunacağı önerileri panik yapmadan yerine getirin.  

Telefonunuza yanıt veren hekime adresinizi, çevrenizdeki merkezi yerleri doğru ve tam bir şekilde anlatın. Adres bulmada kolaylık sağlayacak bir nokta belirleyin.

Ambulans ekibinin adresi rahatlıkla bulması için apartman önünde veya sokak girişinde birinin durmasını sağlayın.  

Eğer evinizde yalnız iseniz evinizin kapısının ve ışıklarının açık kalmasını sağlayın.  

Hastaya veya yaralıya dokunmadan önce çevre güvenliğinizi ve can güvenliğinizi sağlayın. Unutmayın ki hastanızın başına gelenler önlem almazsanız sizin de başınıza gelebilir. 

Eğer kendi can güvenliğinizi tehdit eden bir durum varsa hasta ve yaralıya yaklaşmayınız, itfaiye ve polise ihtiyaç duyuyorsanız Alarm Merkezi’nde telefonunuza cevap veren hekime durumu anlatınız. 

Hastanızın bulunduğu ortamdaki kalabalığı dağıtarak hasta yanında durumunu bilen birinin kalmasını sağlayın. 

Hastanıza müdahale eden hekim en kısa sürede sizlere bilgi verecektir. Lütfen müdahalede bulunan hekime soru sorarak meşgul etmeyiniz.

Ambulansta, hastanıza müdahale edilen arka kabin bölüme oturmak için ısrar etmeyiniz. Hastanızın, sizin ve ekibin can güvenliği açısından ön bölümde refakat edin.

Hastanızı taşıyan ambulansı aracınız ile takip etmeyin, bu riskli bir durumdur ve can güvenliğiniz açısından da çok tehlikelidir!

Hastanız ile ilgili her türlü bilgiyi Alarm Merkezi sorumlu hekiminden öğrenebilirsiniz.

 

Unutmayın ki, ekibimiz hastanıza müdahale ederken, Medicaport Alarm Merkezi gidilecek hastaneye bilgi vermektedir.